9 лютого — День безпечного Інтернету


9 лютого в Україні буде проходити День безпечного Інтернету. Кампанія проходить в підтримку Європейського Дня безпечного Інтернету та покликана привернути увагу суспільства до цієї проблеми, розсказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в Інтернеті, та як захистити себе від цих ризиків.
Онляндія — спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадсько-соціальних діячів.
Цей сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту.
Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями (EN), електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідувала чат-кімнати (EN), і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах. Хлопці в цьому віці скоріше за все виходять за межі, шукаючи грубий гумор, насильство, азартні ігри та відверті сайти для дорослих. Дівчата, скоріш за все, схильні до розмов в онлайні й більш піддані сексуальним домаганням.

1. Виконуйте елементарні дії з захисту комп'ютера


Перш ніж розпочинати пошук інформації у Web, ви маєте виконати три ключові кроки, які допоможуть підвищити безпеку вашого комп'ютера. Відвідайте розділ Захистіть свій комп'ютер та виконайте в онлайні наступні кроки

  • Використання брандмауера Internet.
  • Оновлення вашого комп'ютера.
  • Безпека Internet Explorer

Інтернет може бути небезпечним місцем, сповненим сайтами, що намагаються завантажити зловмисний код, ошукати користувача, змусивши його надати особисту інформацію, або відстежити дії без інформування користувача або отримання його згоди. Internet Explorer 8 покращує захист від загроз безпеці та конфіденційності. У ньому передбачено можливість визначення зловмисних сайтів і блокування завантаження програм, створених зловмисниками.

  • Використання нових антивірусних програм.
  • Батьківський контроль у Windows Vista

  • Батьківський контроль у Kaspersky Internet Security 7.0

Віруси, хробаки та троянці


Віруси та хробаки є небезпечними програмами, які можуть поширюватися через електронну пошту або веб-сторінки. Віруси можуть пошкодити файли або програмне забезпечення, що міститься на комп’ютері.
Хробаки розповсюджуються швидше за віруси безпосередньо з одного комп’ютера на інший. Наприклад, хробак електронної пошти може сам відправляти себе на всі адреси електронної пошти в адресній книзі користувача. Інтернет-хробаки шукають підключені до Інтернету комп’ютери, які не містять найостанніших оновлень безпеки.
Троянські коні, або троянці, — це небезпечні програми, які створені так, щоб виглядати безневинними, наприклад, як гра. Після активації вони можуть пошкодити файли без відома користувача.

2. Не відкривайте файли, які надійшли від незнайомих осіб


Електронна пошта та миттєві повідомлення є двома шляхами швидкого зв'язку з друзями, однокласниками та родиною. Електронна пошта та миттєві повідомлення також можуть розповсюджувати віруси та «хробаків», якщо ви необачні. Чи знали ви про те, що більшість вірусів електронної пошти розповсюджується людьми, які через необачність відкривають заражені файли? Не піддавайтеся на цей обман! Ви ніколи не повинні відкривати файл, вкладений у повідомлення електронної пошти чи миттєве повідомлення, якщо тільки ви не впізнали відправника або очікуєте цей файл. Для того, щоб прочитати більше статей, які допоможуть уникнути вірусів та «хробаків», відвідайте сторінку Допоможіть уникнути вірусів. Для ознайомлення з підказками про більш безпечний обмін миттєвими повідомленнями прочитайте Підказки з безпеки та конфіденційності обміну миттєвими повідомленнями (EN).
Хакери та зломщики
Хакери та зломщики — це терміни, які використовують для людей, які зламують та проникають у системи даних. Вони можуть проникнути через Інтернет у незахищений комп’ютер і зловживати їм, вкрасти або скопіювати файли та використовувати їх для незаконної діяльності.
Найкращим способом захисту комп’ютера від зломів і проникнень є використання брандмауера та регулярне оновлення операційної системи.

3. Допоможіть у боротьбі зі спамом та онлайновим шахрайством


Якщо ви боретеся з вірусами та «хробаків», ви також можете дізнатися, як допомогти у боротьбі зі спамом та онлайновим шахрайством. Для того, щоб дізнатися як ви можете проводити більше часу, займаючись шкільними завданнями та розвагами, і менше часу, видаляючи спам, прочитайте Як уникнути отримання спаму електронною поштою (EN) и Що треба і чого не треба робити зі спапом в електронній пошті (EN).
Phishing (фішинг) — це ще одна з загроз конфіденційності, яка може призвести до викрадення номерів кредитних карток, паролів, інформації про банківські рахунки та іншої особистої інформації. Для того, щоб дізнатися, як можна захистити свою персональну інформацію від викрадення, прочитайте Як уникнути викрадення конфіденційної інформації за допомогою фішинга (EN).
Небажаний вміст в Інтернеті
Небажана маса електронних повідомлень відома як небажана пошта, або спам. Вона перенавантажує системи електронної пошти і може заблокувати поштові скриньки. Як інструмент для відправки небажаної пошти інколи використовують хробаків електронної пошти.
П’ять правил використання електронної пошти:


1. Ніколи не відкривайте підозрілі повідомлення або вкладення електронної пошти, що надійшли від людей, яких ви не знаєте. Натомість відразу видаляйте їх, вибравши відповідну команду в меню повідомлення.


2. Ніколи не відповідайте на небажану пошту.


3. Використовуйте фільтр спаму свого провайдера інтернет-послуг або програми електронної пошти (якщо він є).


4. Використовуйте нову або родинну адресу електронної пошти для запитів в Інтернеті, форумів тощо.


5. Ніколи не пересилайте «ланцюгові» повідомлення електронної пошти. Видаляйте їх одразу після надходження.


Додаткові правила
Закривайте сумнівні спливаючі вікна
Спливаючі вікна — це невеликі вікна з повідомленнями, які закликають вас клацнути у вікні. Якщо таке вікно з’являється на вашому екрані, то найбезпечніша річ, яку можна зробити, — це закрити вікно, клацнувши значок X (зазвичай його розміщено у верхньому правому куті). Ніколи не можна передбачити, які дії зробить програма, навіть якщо ви клацнете кнопку «Ні».
Не допускайте того, щоб вас ошукали
Приховати свою особу в Інтернеті легко. Рекомендується перевірити особу людини, з якою ви спілкуєтеся (наприклад, у групах обговорення). Не повідомляйте особисту інформацію через Інтернет нікому, крім людей, яких ви знаєте і яким довіряєте. Якщо вас просять надати персональну інформацію на веб-сайті, завжди перевіряйте розділ «Умови використання» або «Політика захисту конфіденційної інформації», щоб пересвідчитися, що оператор веб-сайту пояснив, для чого буде використовуватись інформація і чи буде вона передаватись іншим особам.

4. Дізнайтеся, як захистити себе від шпигунських програм


Чи вискакують на вашому Web-броузері саморозкривні вікна? Чи є на вашому комп'ютері панелі інструментів, які ви, наскільки ви пам'ятаєте, не завантажували? Ви можете бути жертвою шпигунських програм. Шпигунські програми — це такі програми, які збирають персональну інформацію у вас, не повідомляючи вас про те, що вони роблять і не запитуючи вашого дозволу. Ви могли отримати шпигунські програми, якщо робили завантаження: музику або програми для спільного доступу до файлів, безкоштовні ігри з сайтів, яким ви не довіряєте, або інші програми з підозрілого Web-сайту. Щоб дізнатися про деякі попереджуючі знаки шпигунських програм, уникнути зараження вашого комп'ютера шпигунськими програмами або видалити їх з вашого комп'ютера, якщо він вже заражений, прочитайте для початку Що таке шпигунські програми? (EN)

5. Будьте обачливими, працюючи з бездротовою мережею


Більшість студентських містечок має бездротові мережі. Це означає, що ви можете шукати інформацію у Web у бібліотеці, кафе або кабінеті для занять. Можливо, ви вже використовували бездротові мережі вдома, в аеропортах, кав'ярнях або навіть публічних парках. Ці мережі є зручними, але вони пов'язані із ризиками безпеки. Якщо ви встановлюєте власну бездротову мережу вдома або у своїй кімнаті в студентському гуртожитку, прочитайте статтю Захистіть свою домашню мережу (EN) та зверніть особливу увагу на розділ, присвячений безпеці бездротових мереж. Також прочитайте статтю Використовуйте публічні бездротові мережі більш безпечно (EN), щоб отримати 3 додаткові підказки з безпеки використання WiFi.
На початок сторінки

6. Захистіть свій комп'ютер паролем і заблокуйте його


Паролі є першою лінією оборони у захисті вашого комп'ютера від зловмисників, жартівників або необачливого сусіда по кімнаті. Якщо ви не використовуєте пароль для входу до вашого комп'ютера, будь-хто може отримати до нього доступ і розблокувати. Використовуйте наші підказки для кращого створення паролів (EN) і перевіряйте, що ви заблокували комп'ютер, коли ви його не використовуєте. (Для того, щоб заблокувати комп'ютер Windows, натисніть клавішу з логотипом Windows + L. Виконуйте інструкції, які з'являться на екрані, щоб розблокувати комп'ютер, коли ви будете готові працювати з ним знову).
На початок сторінки

7. Робіть резервні копії своєї роботи (а також розваг)


Образ студентів, які гублять свої курсові роботи, тому що вони забули зробити резервну копію, вже майже став кліше. Але все ще багато хто з нас не має часу на те, щоб зробити резервні копії. Якщо ви використовуєте Windows XP, ви можете скористатися програмою резервного копіювання, яка зробить все за вас. Для того, щоб дізнатися як, прочитайте Windows XP — як легко зробити резервну копію (EN).
Щоб дізнатися більше про те, як вибирати файли для резервного копіювання й знайти місце для їхнього зберігання, прочитайте статтю Основи резервного копіювання: як розпочати (EN).

Існує багато форм прояву ненависті в Internet, починаючи від террористичних сайтів до жорстокої сатири. Неважко зрозуміти, як деякі вразливі діти переходять від сайтів, де глузують з інших людей через їхню зовнішність, до сайтів, де об'єктом нападів стають національні та сексуальні меншини.
Прибічники переваги білої раси та групи, що розвивають негативне ставлення, все більше проникають в Internet, щоб залучити до своїх лав молодих людей. Роздмухувачі негативного ставлення шукають вразливих юнаків, яких можна залучити до своєї спільноти через приватні чат-кімнати та електронну пошту, подалі від суспільного ока.
Ці групи також використовують музику, що містить негативну інформацію, щоб заманити до себе молодих людей. Коли діти шукають музику в мережі, вони можуть легко натрапити на сайти, які продають музику, що містить негативну інформацію, або навіть роблять її доступною безкоштовно.
Деякі сайти, що викликають негативне ставлення, навіть мають зони, створені спеціально для малих дітей, що створює вигляд нібито законного пропонування діяльності, що будується на негативному ставленні, ігри та посилання на поважні дитячі сайти.
Призначення сайтів, що містять негативну інформацію, не завжди є зрозумілим одразу.


Як допомогти дітям уникнути інформації, що викликає негативне ставлення, в Internet


Національна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей
Звернувшись у гарячу лінію за телефоном 0 800 500 33 50 або за електронною поштою info@Lastrada.org.ua, onlandia@live.com можна отримати наступні консультації:
Поради та правила безпечної поведінки дітей під час користування Інтернетом.
Поради батькам щодо безпечної роботи дітей в Інтернеті.
Попередження комп’ютерної залежності та можливість отримання психологічної допомоги.
Юридичні консультації щодо злочинів проти дітей в Інтернеті.
Допомога у випадках чи підозрах загрози дітям через Інтернет.
Порушення прав споживачів
У разі порушення прав споживачів необхідно звертатися до органів захисту прав споживачів вашого міста/регіону або до суду.
Веб-сторінки, що пропагують насильство та жорстокість
Жорстоке поводження і шкідливий вплив на дітей і підлітків в Інтернеті включає:
виготовлення, розповсюдження і використання матеріалів, що зображують насилля, включаючи сексуальне;
чіпляння або «залицяння» в мережі, входження в довіру дитини з метою залучення її у ситуацію, де їй може бути заподіяна шкода;
показ і пропаганда матеріалів, можуть завдати психологічну, фізичну або іншу шкоду;
домагання, шантаж або залякування, включаючи переслідування.
Про веб-сайти, що пропагують насильство й жорстокість або розпалюють ненависть, расову дискримінацію, слід повідомляти в Департамент боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, МВС України та управління (відділи) БЗПТЛ ГУМВС, УМВС. Телефон довіри Департаменту: (+380 44) 254-76-04.
В разі виявлення небажаного вмісту веб-сайтів ви можете також повідомити про це он-лайн за адресою http://skarga.ua. Зайшовши на ресурс Skarga.ua, користувач у спеціальному полі повинен вказати URL (адресу веб-сторінки), де, на його думку, міститься інформація, що порушує закон; вибрати одне з чотирьох видів порушення (порнографія за участю неповнолітніх, прояви расової та національної нетерпимості, прояви тероризму, заклики до повалення конституційного ладу) та за бажанням вказати контактний e‑mail і написати текстове повідомлення.
Ви також можете повідомити, використавши он-лайн ресурс електронної гарячої лінії з протидії дитячої порнографії «Ла Страда Україна». Ви можете надсилати інформацію анонімно. Якщо ж ви бажаєте отримати відповідь на своє повідомлення, необхідно залишити свою контактну інформацію.
Дитяча порнографія
Розповсюдження і виготовлення дитячої порнографії заборонено в більшості країн світу. В Україні контролем Інтернету на предмет дитячої порнографії займається Департамент боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, МВС України та управління (відділи) БЗПТЛ ГУМВС, УМВС. Телефон довіри Департаменту: (+380 44) 254-76-04.
Інші образливі або недоречні матеріали
В інших випадках зверніться до свого інтернет-провайдера або адміністратора відповідного веб-сайту.

Кiлькiсть переглядiв: 1749

Коментарi

  • AdrianGose

    2015-11-07 10:52:21

    СК «Кубань Развитие» — это динамично развивающаяся фирма, объединившая команду профессионалов и единомышленников, понимающих, что в любом серьезном деле не бывает мелочей. [url=http://kuban-razvitie.ru/prodazha-kvartir-v-sochi/]эконом жилье в сочи[/url]. Точность, аккуратность, чёткость, работа по инструкции — это самые главные понятия в такой отрасли, как строительство. Внимание к деталям обеспечивает лучший результат. И это философия нашей фирмы. Исключительно подобный подход к деятельности культивируется...

  • Clintontauh

    2015-07-18 10:08:22

    [url=http://activator-windows-xp.com]windows xp sp3 активировать[/url] Политика компании Microsoft по отношению к Windows XP такова, что спустя 30-ти дней со старта пользования тестовой версии операционной системы Windows XP SP3 вас заставляют приобрести full версию OC, которая позволит пользоваться возможностями OC неограниченное количество времени. Однако не все хотят выполнять требуемые действия, и активация откладывается на неопределённый срок. [url=http://activator-windows-xp.com]активатор вин...

  • ThomasBymn

    2015-07-01 10:00:29

    [url=http://poisktour.com/]сайт комплексного поиска туров[/url] Скоро отпуск, и вы мечтаете о путешествии. Так как хотелось бы не лишь отлично отдохнуть, но и посмотреть что-либо новое, невиданное, посетить новые интересные места, познакомиться с какой-либо культурой. Однако никак не получается определиться, где и как лучше купить тур, учитывая конкретную сумму средств. [url=http://poisktour.com/]искать путевку по всем туроператорам[/url] Обратившись на наш сайт, вы избавитесь от многих проблем....

  • Анальные ершики

    2015-04-27 15:27:17

    http://rostov.kroks.ru/index.php?ghkl%27fhkd%27phkdgohkdlh......

  • Ершики анальные

    2015-04-17 17:19:26

    http://www.lte-omsk.ru/?dfkhfdghgdfgdsgagag Ершики анальные...

  • Анальные ёршики

    2015-04-17 17:17:34

    http://lte-oskol.ru/?dfkhfdghggfsgfsdgfdgddgg...

  • Ершики анальные

    2015-04-17 17:15:30

    http://lte-belgorod.ru/?dfkhfdghdfggfdsghfhhh Ершики анальные.........

  • я

    2015-04-17 17:10:06

    http://lte-rostov.com/?dfkhfdghetrwdffdfgdfdjgfjdjjdjdj Ершики анальные......

  • Анальные ёршики

    2015-04-15 16:17:00

    http://lipetsk.kroks.ru/index.php?jdskhfjksfh......

  • Williammi

    2014-12-15 03:17:05

    [url=http://kroks.ru]купить антенну для усиления 4g сигнала[/url] Интернет стремительно вошел в жизнь человека, позволяя и общаться с друзьями во всём мире, и находить необходимую информацию для учебы и работы, и просто развлекаться, играя в онлайн-игры. Привыкнув к Интернету, сложно обходиться без него летние месяцы, находясь на даче. [url=http://kroks.ru/shop/3g-antenna/]направленная антенна для 3g модема[/url] Зная такие нюансы, компании производят модемы, антенны, усилители сигнала, дающие вам качественный интернет на даче или в коттедже, расположенном даже очень далеко от полиса...

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930